Kategorie

Najczęściej wyszukiwane

Nadajnik radiowy CCTV
Odbiornik radiowy
Transmisja Video 5.8GHz
Video Telemetria Sterowanie
System Bezprzewodowy Audio
Antena 868MHz Kamera
Radio HDMI Telewizja

przemysłowa cyfrowe

HD-SDI

AV-2500-ECO

System bezprzewodowej transmisji Audio Video 5.8GHz

  • Dostępność: Jest Jest
  • Producent: AV-Link
  • Poleć produkt
AV-LiNK AV-2500-ECO jest urządzeniem, przeznaczonym do bezprzewodowego przesyłania obrazu oraz dźwięku na częstotliwości 5.8GHz. Wykorzystywany jest zazwyczaj w systemach telewizji przemysłowej CCTV, do przekazywania obrazu z kamer przemysłowych do rejestratorów cyfrowych, krosownic wizyjnych lub monitorów. Ogranicza koszty oraz dewastacje budynków, związane budowaniem infrastruktury (układanie przewodów, niszczenie ścian lub elewacji).
Może być również wykorzystywany do przesyłania obrazu w systemach kontroli urządzeń automatyki przemysłowej oraz w domowych oraz multimedialnych instalacjach Audio-Video. Kolejnym zastosowaniem mogą być mobilne systemy nadzoru wideo, wykorzystywane na czas trwania budowy obiektów oraz trwania imprez masowych, których lokalizacja często jest zmieniania a budowa okablowania niejednokrotnie jest niemożliwa.
AV-2500-ECO to ekonomiczne rozwiązanie, łatwe w instalacji podłączeniu i strojeniu; nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu urządzeń radiowych wysokiej częstotliwości oraz drogich urządzeń pomiarowych.

System transmisji bezprzewodowej posiada 7 niezależnych kanałów radiowych, umożliwiających przesyłanie obrazu z 7 niezależnych źródeł. Dzięki cyfrowemo nadzorowi częstotliwości, zmiana kanału radiowego odbywa się w łatwy sposób za pomocą przełącznika obrotowego lub typu Dip-Switch. Każdy zestaw serii ECO przesyła jeden kanał Video oraz dwa kanały Audio (stereo).

W celu ułatwienia instalacji, tor Video w nadajniku oraz odbiorniku został wyposażony w uniwersalne złącze, do którego można podłączyć przewód koncentryczny lub skrętkę komputerową UTP. Wejście / wyjście dla przewodu koncentrycznego posiada wygodne zaciski, które nie wymagają zaciskania złącza BNC a połączenie jest odporne na korozję lub mechniczne uszkodzenie. Wejście / wyjście dla skrętki UTP posiada wbudowany tranfromator Video z filtrem poprawiającym jakość obrazu przy długich przewodach.
Bezprzewodowa transmisja Video 5.8GHz  
Sposób podłączenia przewodu koncentrycznego   Sposób podłączenia skrętki UTPAV-2500-ECO przystosowany jest do montażu na masztach lub wysięgnikach antenowych mocowanych na ścianie. Mocne, podwójne obejmy gwarantują bardzo stabilny montaż i wykluczają przypadkowe przestawianie się anten podczas prac instalacyjnych, konserwacyjnych lub pod wpływem silnego wiatru. Uchwyt posiada wygodną regulację położenia anteny w pionie i w poziomie.
nadajnik radiowy przesyłanie video av-link   odbiornik bezprzewodowy video av-link
Mocowanie nadajnika i odbiornika na maszcie
  Regulacja położenia w pioniePonieważ systemy transmisji radiowej bardzo często instalowane są na wysokich masztach lub na dachach budynków, ich wymiana lub naprawa skutkuje wysokimi kosztami, które są bardzo często kilkukrotnie przewyższają koszt urządzenia. Aby uchronić AV-2500-ECO przed skutkami wyładowań atmosferycznych, przepięć oraz aktami wandalizmu, został on wyposażony w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe o skuteczności do 600W / 1,5kV dla toru Video, Audio oraz zasilania.

Zestaw składa się z nadajnika, odbiornika, znajdujących się w obudowach hermetycznych IP65, uchwytu mocującego oraz obejm na maszt.

Specyfikacja techniczna:
Lp Parametr Wartość
1 Kanały  Video Koncentryk: 1 x 75Ohm
Skrętka UTP: 1 x 100Ohm
2 Kanały Audio 2 x 2Vp-p
3  Kanał radiowe Kanał 1 : 5470MHz
Kanał 2 : 5760MHz
Kanał 3 : 5780MHz
Kanał 4 : 5800MHz
Kanał 5 : 5820MHz
Kanał 6 : 5840MHz
Kanał 7 : 5860MHz
4 Antena  Kierunkowa, aktywna
5 Czułość odbiornika -85dB
6 Moc nadajnika 25mW, 14dBm
7 Dewiacje dla kanału Video (przy 10kHz) 4MHz
8 Sterowanie częstotliwością Synteza PLL
9 Temperatura pracy -20°C ~ 40°C
10 Szczelność obudowy IP65
11 Modulacja A/V FM
12 Pasmo przenoszenia Video 50Hz ~ 5,5MHz
13 Pasmo przenoszenia dla Audio 50Hz~20kHz
14 Zasilanie 9~13,5VDC
15 Pobór prądu Nadajnik: 300mA @ 12VDC
Odbiornik: 120mA @ 12VDC
16 Maksymalna średnica masztu
40mm
Karta-katalogowa-AV-LiNK-2500-eco.pdf (2.4 MB) Pobierz
Instrukcja-AV-Link-av2500Eco.pdf (5.1 MB) Pobierz