Kategorie

Najczęściej wyszukiwane

Nadajnik radiowy CCTV
Odbiornik radiowy
Transmisja Video 5.8GHz
Video Telemetria Sterowanie
System Bezprzewodowy Audio
Antena 868MHz Kamera
Radio HDMI Telewizja

przemysłowa cyfrowe

HD-SDI

AV-100-MICRO/UTP

Miniaturowy zestaw do transmisji Video, 5.8Ghz, z wejściem UTP

  • Dostępność: Jest Jest
  • Producent: AV-Link
  • Poleć produkt
     AV-LiNK AV-100-MICRO/UTP to miniaturowe urządzenie, przeznaczone bezprzewodowego przesyłania obrazu oraz dźwięku na częstotliwości 5.8GHz. Posiada bardzo małe gabaryty oraz miniaturową antenę, dzięki czemu znakomicie nadaje się do użycia wewnątrz pomieszczeń, gdzie droga elewacja ścian lub inne przeszkody nie pozwalają na układanie przewodów. Znakomicie spisuje się w sytuacjach, gdzie istnieje konieczność przekazania obrazu z kamery przemysłowej znajdującej się w jednym końcu pomieszczenia na drugi koniec, gdzie znajduje się rejestrator lub monitor. Ogranicza to koszty oraz czas montażu lub rozbudowy systemu telewizji dozorowej. Przykładami zastosowań mogą być tutaj muzea, pałace, czy obiekty sakralne.
Może być również wykorzystywany do przesyłania obrazu w systemach kontroli urządzeń automatyki przemysłowej oraz w domowych oraz multimedialnych instalacjach Audio-Video. Kolejnym zastosowaniem mogą być mobilne systemy nadzoru wideo, wykorzystywane na czas trwania budowy obiektów oraz trwania imprez masowych, których lokalizacja często jest zmieniania a budowa okablowania niejednokrotnie jest niemożliwa.

     AV-100-MICRO/UTP to ekonomiczne rozwiązanie, łatwe w instalacji podłączeniu i strojeniu; nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu urządzeń radiowych wysokiej częstotliwości oraz drogich urządzeń pomiarowych.

      System transmisji bezprzewodowej posiada 7 niezależnych kanałów radiowych, umożliwiających przesyłanie obrazu z 7 niezależnych źródeł. Dzięki cyfrowemo nadzorowi częstotliwości, zmiana kanału radiowego odbywa się w łatwy sposób za pomocą przełącznika obrotowego lub typu Dip-Switch. Każdy zestaw serii ECO przesyła jeden kanał Video.

      Opisywany model urządzenia wyposażono w gniazda RJ-45 w nadajniku i odbiorniku, wraz z diodami sygnalizującymi zasilanie oraz obecność sygnału Video zarówno po stronie nadawczej jak i odbiorczej. Ułatwia to wszelkie czynności instalacyjne, serwisowe oraz pomaga zidentyfikować potencjalną przyczynę usterki. Wejście Video nadajnika jak i wyjście Video odbiornika, posiadają wewnętrznie wbudowane transformatory Video, zamieniający sygnał symetryczny ze skrętki komputerowej. Przez gniazdo RJ-45 dostarczane jest zasilanie 12VDC oraz przekazywany jest sygnał Video, dzięki temu niewidoczne są zbędne przewody i złącza a instalacja wygląda bardzo estetycznie.  Wejście / wyjście dla skrętki UTP posiada wbudowany tranfromator Video z filtrem poprawiającym jakość obrazu przy długich przewodach.


Specyfikacja techniczna:
Lp Parametr Wartość
1 Kanały  Video Skrętka UTP: 1 x 100Ohm
2 ZłączeVideo RJ45
3  Kanał radiowe Kanał 1 : 5470MHz
Kanał 2 : 5760MHz
Kanał 3 : 5780MHz
Kanał 4 : 5800MHz
Kanał 5 : 5820MHz
Kanał 6 : 5840MHz
Kanał 7 : 5860MHz
4 Antena  Dookólna, pasywna
5 Czułość odbiornika -85dB
6 Moc nadajnika 25mW, 14dBm
7 Dewiacje dla kanału Video (przy 10kHz) 4MHz
8 Sterowanie częstotliwością Synteza PLL
9 Temperatura pracy -20°C ~ 40°C
10 Szczelność obudowy IP65
11 Modulacja A/V FM
12 Pasmo przenoszenia Video 50Hz ~ 5,5MHz
13 Pasmo przenoszenia dla Audio 50Hz~20kHz
14 Zasilanie 9~13,5VDC
15 Pobór prądu Nadajnik: 300mA @ 12VDC
Odbiornik: 120mA @ 12VDC


AV-100-MICRO-UTP-bezprzewodowa-transmisja-video.pdf (280.0 KB) INSTRUKCJA Pobierz